Blog

Pierwszy taniec na weselu


12 grudnia 2012 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Art.


Czyli jaki utwór wybrać na początek cześci tanecznej. To tu właśnie zrobicie kolejne wrażenie bo wszyscy będą was podziwiać. Przez te 3-4 minuty tańca bez względu na to czy goście będą za stołami czy stworzą kółko wokół Was – będziecie głównym obiektem zainteresowania i wszyscy będą oczekiwali od Was pięknego wyglądu i uśmiechu.
Wybierając piosenkę z repertuaru ogólnie znanych przebojów często traktowanych nie bez przyczyny o miłości mimo dużego wyboru jest nam trudno się zdecydować. Każdy z nas chce być oryginalny. Każdy chce aby to było coś innego.

Coraz częstszą praktyką jest przygotowanie tańca w postaci nagrania oryginalnego wykonawcy. Powodów może być wiele. utwór, który ma nam towarzyszyć i przypominać wspaniałe chwile musi zabrzmieć tak jak zabrzmiał w momencie kiedy nam sie spodobał bo właśnie w takim utworze się zakochaliśmy.

Nawet najlepszy wykonawca nie jest w stanie podrobić oryginalnego głosu a niektórzy są bardzo wrażliwi na zmiany w oryginalnych utworach. Przykładem może tu posłużyć oryginalny głos Elvisa Presleya, Czesława Niemena, Ryszarda Riedla i wiele, wiele innych wykonawców, których podziwialiśmy przez całe swoje życie.

Również niekiedy decydujemy się na coś klasycznego np. walca wiedeńskiego lub angielskiego. Jednak tutaj należy się dokładnie przygotować i przećwiczyć do zadowalającego nas i w przyszłości gości efektu. Pięknie zatańczony walc robi wrażenie, ale niestety trzeba się porządnie przyłożyć aby nie było to coś co tylko przypomina walca. Młode Pary nie zawsze jednak mimo przygotowań dochodzą to takiej wprawy ze względu na małą ilość poświęconego na to czasu i w ostatniej chwili stwierdzają, że nie są gotowi i wybierają w biegu pierwszą lepszą piosenkę, do której się po po prostu poprzytulają i pouśmiechają. A więc zanim podejmiemy się takiego wyzwania zastanówmy się czy jesteśmy w stanie je wykonać.

Nowością jest również miks piosenek specjalnie przygotowanych na tą okazję i oczywiście specjalny układ taneczny. Jest zupełną niespodzianką dla gości kiedy Państwo Młodzi pięknie się przytulają i nagle „zacina” się piosenka po której nadawane są kolejne fragmenty utworów. Oczywiście goście nie zdają sobie sprawy, że to celowy zabieg i potem następuje bardzo miłe zaskoczenie. Zdziwienie gości przeradza się wtedy w śmiech i w ten sposób bywają bardzo miło zaskoczeni oryginalnością i odwagą Pary Młodej.

Podpowiedzi pierwszego tańca może być wiele. Nie wypisujemy tu propozycji. Internet posiada wiele dyskusji na ten temat. My nie chcemy ich tutaj powielać.

Komentarze